Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Skradziony we Włoszech, zatrzymany w Polsce

Dodano: 4 lata temu
Redakcja poleca!
Skradziony we Włoszech, zatrzymany w Polsce

10 listopada 2015 r. funkcjonariusze SG z Sanoka w trakcie pełnienia służby w miejscowości Barwinek zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Range Rover Evoque na włoskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec Podkarpacia.

W trakcie sprawdzania pojazdu, kontrolerom wydały się podejrzane tabliczki znamionowe samochodu. Okazało się, że noszą ślady oderwania i ponownego ich przyklejenia. Aby sprecyzować podrobienie, pojazd poddano szczegółowemu badaniu mechanoskopijnemu. W oględzinach ujawniono częściowe zatarcie pierwotnego numeru VIN i naniesienie w to miejsce innego.

Również, sprawdzenie w bazie SIS wykazało, że dwuletni Range Rover o szacunkowej wartości ok. 170 tys. zł został skradziony we Włoszech ubiegłego roku. Kierowca pojazdu, przyznał, że jak najszybciej miał zamiar go odsprzedać  w Polsce.


Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano policji w Krośnie.

Od poczatku roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali ponad 150 pojazdów o szacunkowej wartości przekraczającej 6 mln złotych.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.