Prowadzący akcję edukowali kierowców na temat bezpieczeństwa motocyklistów, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, często ulegają wypadkowym spowodowanym przez innych kierujących pojazdami .Kierujący jednośladami wspólnie z policjantami zwracali uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Chętnym wręczali naklejki przypominające, że na drodze znajdzie się miejsce dla wszystkich kierujących. Wystarczy odrobina poszanowania i wzajemnej życzliwości.
Przypominamy:
- Po kilku miesiącach niekorzystania z motocykla trzeba się zaadaptować do nowych warunków, ważna jest koncentracja oraz szybkość reakcji.
- Pamiętaj o tym, że jakość niektórych dróg po zimie, może nie być najlepsza.
- Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, to najczęstsze przyczyny wypadków.
- Motocyklisto, bierz pod uwagę, że możesz znajdować się w "martwym polu" innego kierowcy. Błędem jest założenie przez motocyklistę, że inni, prowadzący samochód go widzą.
- Należy również mieć na uwadze, że środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy, ponieważ może znajdować się na nim olej z innych pojazdów, który w czasie deszczu może przyczynić się do poślizgu.
- Strój motocyklisty ma również bardzo ważne znaczenie. Motocyklista powinien zawsze zakładać ubranie z długimi rękawami i nogawkami, rękawiczki, specjalne stroje z wzmocnieniami na kolanach i łokciach. Ubiór nie powinien utrudniać ruchów. Zawsze należy zakładać dopasowany indywidualnie kask.
- Ważnym jest też, aby motocykl utrzymywać w nienagannym stanie technicznym przez cały okres jego użytkowania, jak i po zakończeniu sezonu. Przed samym sezonem należy bezwzględnie dokonać dokładnego przeglądu jego stanu technicznego, zwracając szczególną uwagę na układ hamulcowy, stan ogumienia oraz układ napędowy. Motocyklista powinien dokonać wymiany płynów eksploatacyjnych, zgodnie z danymi technicznymi pojazdu.
- Błędem jest oszczędzanie na oponach oraz na stroju motocyklisty. W sytuacji kryzysowej mogą uratować nie tylko zdrowie, ale i życie.








