Dzisiaj jest: 22.2.2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Zakończył się XII Wyścig Górski „Prządki 2015” [ZDJĘCIA]

Dodano: 4 lata temu
Redakcja poleca!
Zakończył się XII Wyścig Górski „Prządki 2015” [ZDJĘCIA]

Za nami XII Samochodowy Wyścig Górski „Prządki 2015", który odbył się w zeszły weekend (11-13 września).

Podczas pierwszego dnia Wyścigu Górskiego „Prządki 2015”, który był niejako rozgrzewką przed sobotnimi i niedzielnymi zmaganiami, zawodnicy musieli zmierzyć się z Biurem Zawodów i pomyślnie przejść Odbiór Administracyjny, czyli okazać się ważnymi dokumentami. Gdy ten etap był już  za nimi mogli udać się na Badanie Kontrolne, którego celem było sprawdzenie stanu technicznego samochodów oraz wyposażenia bezpieczeństwa. Po załatwieniu wszystkich formalności, kończących dzień pierwszy zawodów,  kierowy mogli spokojnie czekać na weekendowe starty.

Ktoś mógłby zadać pytanie dlaczego zawody są rozbite na 3 dni chociaż ścigają się tylko podczas dwóch. Odpowiedź jest prosta. To wszystko z myślą o zawodnikach, ponieważ wielokrotnie zdarzało się, że jakiś się spóźnił lub nie zdążył dojechać pierwszego dnia przez okoliczności niezależne dla niego. Dodatkowo gdyby formalności były załatwiane tego samego dnia co starty stres byłby dużo większy. Każdy śpieszył by się żeby jak najszybciej uporać się z częścią formalną i udać na serwis aby przygotować się do startu. Dzięki temu, że zawody rozbito na 3 dni, pierwszego kierowcy zajmują się spawami administracyjnymi, a później mogą wypocząć po niejednokrotnie długiej podróż przed dwoma kolejnymi dniami ścigania.

W drugi dzień zawodów czyli sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem mokrej i śliskiej jezdni, co spowodowało, że podjazdy treningowe odbyły się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Pomimo tego obyło się bez groźnych zdarzeń drogowych. Na szczęście w okolicach południa niebo się przejaśniło, a zza chmur wyszło słońce. Podczas podjazdów wyścigowych doszło do dwóch zdarzeń z udziałem czołowych kierowców. Pierwsze to zderzenie z barierą energochłonną renault Clio Romana Barana. Uszkodzenia samochodu okazały się na tyle poważne, że wykluczyły Romana z dalszych startów w ten weekend. Drugim pechowcem okazał się Dubai, który nie ukończył drugiego podjazdu wyścigowego ze względu na niesprawną skrzynie biegów. Choć wiedział, że jego skrzynia jest zepsuta zaryzykował by nie zawieść swoich kibiców. 


Klasyfikacja Generalna Samochodów Historycznych 13. rundy GSMP

Paweł Dziewiątkowski
Jacek Hendl
Paweł Gos

Klasyfikacja Generalna Samochodów Turystycznych 13. rundy GSMP

Marcin Słobodzian
Waldemar Kluza
Tomasz Myszkier

Niedziela zgodnie z prognozami była słonecznym dniem. Warunki na trasie przez cały dzień były sprzyjające dla zawodników. Nie oznacza to jednak, że obyło się bez wypadków. Pechowcami niedzieli okazali się Paweł Gos i Marcin Słobodzian. Paweł zakończył swój podjazd parkując swoje Subaru na boku, a Marcin, który w sobotę uplasował się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej, zatrzymał swojego Lancera na barierze energochłonnej. Więcej niebezpiecznych nie było.

Tradycyjnie podczas ceremonii wręczenia nagród szampan lał się strumieniami. XII Wyścig Górski Prządki 2015 był ostatnim rajdem w sezonie, dlatego też wszystkie tytuły, które dotychczas były niewiadomą, rozstrzygnęły się.

Klasyfikacja Generalna Samochodów Historycznych 14. runda GSMP

Jacek Handl
Paweł Dziewiątkowski
Wojciech Koczeski

Klasyfikacja Generalna Samochodów Turystycznych 14. runda GSMP

Andrzej Szepieniec
Dubai
Piotr Ostrowski
Źródło: UM Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.