Dzisiaj jest: 10.6.2026, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Nawet 3 lata więzienia grożą 24-letniemu kierującemu alfą romeo, który został zatrzymany do policyjnej kontroli w Sanoczku. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wczoraj przed godz. 21, w miejscowości Sanoczek, policjanci zauważyli samochód alfa romeo, którego kierujący jechał bardzo niepewnie, miał trudności z poruszaniem się swoim pasem ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że mężczyzna ma trudności z wypowiadaniem się, nie wie gdzie się znajduje i dąkąd jedzie. Urządenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że 24-latek ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, a jego samochód został odholowany.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 3 lata więzienia. 

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.
Źródło: KPP w Sanoku