Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Mieszkańcy powiatu brzozowskiego na Wojewódzkim Święcie Ludowym w Ustrzykach Dolnych

Dodano: 9 lat temu
Redakcja poleca!
Mieszkańcy powiatu brzozowskiego na Wojewódzkim Święcie Ludowym w Ustrzykach Dolnych

Dnia 14 czerwca 2015 r. w Ustrzykach Dolnych odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe. W czerwcowej uroczystości udział wzięli m.in.: Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie - Jan Bury Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, posłowie Dariusz Dziadzio i Mieczysław Kasprzak, Wicewojewoda Podkarpacki - Grażyna Borek, Burmistrz Ustrzyk Dolnych - Bartosz Romowicz, Z-ca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego w Rzeszowie a zarazem Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Brzozowie – Marek Owsiany, Dyrektor Oddziału Terenowego ARR w Rzeszowie - Andrzej Wróbel oraz mieszkańcy i sympatycy.

Święto Ludowe rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych. Korowód na czele z zespołem mażoretek, Sanocką Młodzieżową Orkiestrą Dętą – Avanti, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości przeszedł ulicami miasta do Parku pod Dębami, gdzie odbyła się polowa msza św.

Cześć oficjalną uroczystości rozpoczęto od odśpiewania „Roty” - hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dalszą cześć obchodów otworzył prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie Jan Bury wygłaszając przemówienie, w którym nawiązał do budowania zaufania między polityką i obywatelami. Nie zabrakło również okolicznościowych wystąpień zgromadzonych gości.

Święto Ludowe było także okazją do uhonorowania osób, które przez swoją pracę, zaangażowanie i postawę wspierali Polskie Stronnictwo Ludowe oraz z wielkim zaangażowaniem i oddaniem pracowali na rzecz swoich Lokalnych Społeczności. W związku z powyższym w podziękowaniu za dotychczasową ciężką i jednocześnie społeczną pracę wyróżnieni zostali m. in.: mieszkańcy naszego powiatu brzozowskiego w osobach; Bogusław Surmacz z Brzozowa, Zdzisław Gładysz z Nozdrca i Andrzej Gromek ze Wzdowa.


Zgodnie z tradycją zostały również wręczone legitymacje partyjne nowym członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego. Całość uroczystości uświetniły występy lokalnych zespołów folklorystycznych.
Źródło: Katarzyna Kaczor | fot. Magdalena Gajewska