Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież 450 litrów paliwa

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież 450 litrów paliwa

Policjanci zatrzymali 25-latka, który jest podejrzany o kradzieże paliwa z maszyn budowlanych. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu, policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży paliwa z maszyny budowlanej w miejscowości Bajdy. Działający pod osłoną nocy sprawca, sforsował zabezpieczenie zbiornika paliwa unieruchomionej koparki i ukradł 100 litrów oleju napędowego. 

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu. Właściciel koparki, za pośrednictwem aplikacji nadzorującej kamery, został powiadomiony o potencjalnej kradzieży. Pomimo późnej pory, pojechał na miejsce, jednak sprawca zdążył się już oddalić.

Dzięki nagraniu z kamer monitoringu i zebranym informacjom, policjanci ustalili, że osobą mogącą mieć związek z kradzieżą jest 25-letni mieszkaniec gm. Wojaszówka. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania wnętrza jego samochodu, policjanci znaleźli kanistry oraz urządzenia wykorzystywane do przepompowywania paliwa.  

25-latek został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o 3 włamania do zbiorników maszyn budowlanych i kradzież 450 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Krosno