Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Zachowajmy ostrożność!

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Zachowajmy ostrożność!

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i bezpieczną jazdę. We wtorek w Ustrzykach Dolnych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca kią nie ustąpiła pierwszeństwa, będącej na przejściu dla pieszych kobiecie.

We wtorek, przed godz. 16 w Ustrzykach Dolnych, na ulicy 1 Maja, kierująca kią potrąciła na przejściu dla pieszych 60-letnią mieszkankę tego miasta.

Przypominamy!

Piesi stanowią najbardziej narażoną na udział w wypadkach grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odnoszą oni również najpoważniejsze obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych.
Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Ponadto kierowcom zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, nie powodując nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla innych użytkowników dróg. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności, koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne