Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Przemycono przez zieloną granicę papierosy o wartości 44 tys. zł.

Dodano: 8 lat temu
Przemycono przez zieloną granicę  papierosy o wartości 44 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej zabezpieczyli 4000 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy oraz zatrzymali 26 – letniego mężczyznę, który był odbiorcą towaru po przeniesieniu go przez zieloną granice.

Papierosy ujawniono  w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Liskowate. Zapakowane były w osiem kartonowych pudełek do których przymocowane były szelki, co wskazuje że zostały przeniesione prze zieloną granice. W odległości zaledwie parę metrów od ujawnionych papierosów zatrzymano 26 – letniego mężczyznę , mieszkańca Przemyśla. Jak się okazało jest on dobrze znany służbom granicznym gdyż był już wczesniej karany za przestępstwa akcyzowe. Wobec zatrzymanego zastosowano środki przymusu bezpośredniego – chwyty obezwładniające i kajdanki, gdyż jego zachowanie wskazywało że będzie próbował uciekać.Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 63 §2 i 6 kks i art. 86 § 1 i 4 . Trwaja czynności zmierzające do ustalenia wszystkich osób zamieszanych w ten nielegalny proceder.

Wartość zabezpieczonych papierosów oszacowano na 44 tysiące złotych.

Czynności procesowa prowadzone są przez funkcjonariuszy z PSG w Wojtkowej i PSG w Krościenku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Źródło: BiOSG
Komentarze
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.