Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Efekt międzynarodowej współpracy służb

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Efekt międzynarodowej współpracy służb

Bułgarscy policjanci odzyskali BMW X3 przywłaszczone od polskiej firmy. Zatrzymanie było możliwe dzięki informacji przekazanej przez śledczych z BiOSG oraz stołecznych policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (7 czerwca). Kluczowa była skoordynowana współpraca funkcjonariuszy Wydziału Operacyjno-Śledczego BiOSG oraz Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. Dzięki przekazanej przez nich informacji, policjanci bułgarscy służący na największym bułgarsko-tureckim przejściu granicznym w Kapitan Andreewo, odzyskali pojazd przywłaszczony na szkodę polskiej firmy leasingowej. Było to BMW X3 z 2019 roku o szacunkowej wartości 140 tys. złotych. W sprawie zatrzymano także 38-letniego Holendra kierującego pojazdem.

W ostatnim roku podobnych zatrzymań z udziałem śledczych z BiOSG było już wiele. Odzyskiwano głównie „młode”, luksusowe samochody o dużej wartości utracone na szkodę wypożyczalni oraz film leasingowych. Po informacjach od śledczych z BiOSG zatrzymań dokonywali już m.in. mundurowi z Francji, Hiszpanii, Słowenii, Estonii, Litwy, Węgier i Rumuni.
 
Źródło: BiOSG