Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

17-latek ukradł mazdę, pieniądze i kartę płatniczą

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
17-latek ukradł mazdę, pieniądze i kartę płatniczą

Niżańscy policjanci zatrzymali 17-latka, który na terenie województwa lubuskiego ukradł osobową mazdę, pieniądze i kartę płatniczą. Mieszkaniec powiatu zielonogórskiego, był również poszukiwany w związku z samowolnym opuszczeniem placówki wychowawczej. Dodatkowo samochód, którym przyjechał miał tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu.

W środę około godz. 18, niżańscy policjanci otrzymali informację, że na terenie województwa lubuskiego doszło do kradzieży mazdy. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca może poruszać się drogą relacji Lublin - Rzeszów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon. W pewnym momencie, podczas patrolu, na wysokości miejsca obsługi podróżnych w Jeżowem, mundurowi zauważyli samochód odpowiadający opisowi. W pojeździe znajdował się młody mężczyzna. Policjanci podjęli wobec niego interwencję.

Okazało się, że za kierownicą osobowej mazdy siedział 17-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach wyszło na jaw, że młody mężczyzna jest poszukiwany przez placówkę wychowawczą, ponieważ samowolnie ją opuścił. Dodatkowo, także miejscowa jednostka Policji prowadziła za nim poszukiwania w związku z kradzieżą pojazdu, którym kierował, pieniędzy w kwocie ponad 3 tys. złotych oraz karty do bankomatu.

W kierowanym przez nastolatka aucie, mundurowi znaleźli blisko 2 tys. złotych, które ukryte były w różnych miejscach oraz kartę płatniczą. Ponadto, osobowa mazda posiadała tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Osobowa mazda została zabezpieczona na policyjnym parkingu. 17-latek zatrzymany, a następnie  przewieziony do ośrodka wychowawczego. O dalszym jego losie młodego mieszkańca powiatu zielonogórskiego zadecyduje teraz sąd rodzinny.
Źródło: KPP Nisko