Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Podsumowanie działań ,,Trzeźwy poranek”

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Podsumowanie działań ,,Trzeźwy poranek”

Brzozowscy policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach wczorajszych działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano blisko 300 kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili wczoraj od rana działania pn. "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 294 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Dwóch z nich odpowie za wykroczenie, kolejny za przestępstwo. W tym przypadku alkomat wskazał w organizmie 59-letniego kierowcy blisko promil alkoholu.

Pamiętaj, że nawet nie wielka ilość wypitego alkoholu wpływa na nasz styl i sposób jazdy, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wsiadając za kierownice bierzemy odpowiedzialność za siebie, ale również za innych. Bądźmy odpowiedzialni!
Źródło: KPP Brzozów