Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Zajęcia otwarte w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie [ZDJĘCIA]

W dniu 16.05.2024 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie w ramach sieci współpracy nauczycieli przedszkoli z Gminy Brzozów odbyły się zajęcia otwarte o tematyce kodowania i programowania z przedszkolakami.

Tematyka zajęć nie była przypadkowa, ponieważ kodowanie i programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, począwszy już od przedszkola. Mając na uwadze zmiany w postawie programowej nakładające na nauczycieli nowe obowiązki wprowadzania dzieci w wirtualny świat, nasze przedszkole postanowiło podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu kodowania i programowania. Na zajęcia zostali zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli z terenu Gminy Brzozów.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Szarek, witając przybyłych dyrektorów i nauczycieli. Następnie zaproszeni goście obserwowali zajęcia, w których uczestniczyły dzieci z najstarszych grup uczęszczające na kółko zainteresowań „Kodowanie na dywanie” prowadzone przez panią Agnieszkę Tabisz. W drugiej części spotkania nauczycielka A. Tabisz przy pomocy prezentacji przedstawiła i omówiła specyfikę prowadzonych zajęć w naszym przedszkolu na przestrzeni 5 lat. Następnie pani Katarzyna Kędra przedstawiła referat pt. „Bezpieczny Internet – jak dbać o bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli w sieci”. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, a nauczyciele mieli okazję do wymiany doświadczeń. Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział w spotkaniu.
 
 
Agnieszka Tabisz
Źródło: UM Brzozów