Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

"Razem przeciwko białaczce"

Dodano: 8 lat temu
"Razem przeciwko białaczce"

W miniony piątek odbyła się konferencja pod nazwą „Razem przeciwko białaczce”. Tego dnia można było również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie aktywnie włączyli się w prowadzone działania.

W miniony piątek, o godz. 11 w Brzozowie odbyła się konferencja pod nazwą „Razem przeciwko białaczce”. Jej organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego. Patronat honorowy nad akcją objął Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Celem konferencji było przekazanie niezbędnej wiedzy na temat choroby jaką jest białaczka i sposobów jej leczenia. Tematyka obejmowała również to jak można zostać potencjalnym dawcą szpiku, a także miała zachęcić do działania.

W konferencji uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Ryszard Kornaga oraz asp. szt. Kazimierz Barański, asystent Zespołu Ruchu Drogowego, który prezentuje zawód policjanta w spocie reklamowym akcji „Razem przeciwko białaczce”.Tego dnia można było również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Przy budynku Starostwa Powiatowego w Brzozowie stał specjalny bus, w którym można było oddać krew. Jednak możliwe było to dopiero po przejściu wstępnej selekcji polegającej na rozmowie z lekarzem, którzy podczas wywiadu zweryfikował to czy dana osobą może pozostać potencjalnym dawcą szpiku. Następnie z pobranych próbek krwi zostanie wyodrębniony genotyp, który w przyszłości może uratować komuś życie.

W prowadzone działania aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku.  Więcej na temat akcji „Razem Przeciwko Białaczce” przeczytasz na stronie Starostwa Powiatowego.

Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.