Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Jechał o 86 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy

Dodano: 9 lat temu
Redakcja poleca!
Jechał o 86 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy

Sanoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu pojazdem marki BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 86 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami 22-latek odzyska za 3 miesiące.

Wczoraj przed godziną 12 w miejscowości Zarszyn policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h. Kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 86 km/h. Policjanci zgodnie z nowymi przepisami zatrzymali mu prawo jazdy. 22-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.
 
Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

 
Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.
Źródło: KPP Sanok | fot. pixabay