Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Uciekał z papierosami z przemytu

Dodano: 8 lat temu
Uciekał z papierosami z przemytu

Ponad 8 tysięcy paczek papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Strazy Granicznej w wyniku wspólnych działań z Urzędem Karno Skarbowym.

Papierosy przewożone były w samochodzie osobowym marki OPEL Astra. We wtorek 1 – go października funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z pracownikami UKS prowadzili na drogach w okolicach Radymna, wspólne kontrole pod kątem przewożenia towarów akcyzowych pochodzących z przemytu.


Kierowca srebrnego OPLA Astra na widok samochodu Straży Granicznej nagle zahamował i zaczął szybko oddalać się w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze SG ruszyli za nim w pościg. W okolicach miejscowości Łazy, mężczyzna porzucił samochód i dalej zaczął uciekać pieszo, po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG. W bagażniku samochodu i na tylnym siedzeniu ujawniono ponad 8 tysięcy paczek papierosów różnych marek produkcji ukraińskiej o łącznej wartości 88 tysięcy złotych. Ponadto w samochodzie znaleziono cztery komplety tablic rejestracyjnych. Kierowca to 37 – letni obywatel Polski, mieszkający na stałe w okolicach Przemyśla.Papierosy i tablice zostały zabezpieczone i zdeponowane w Bieszczadzkim Oddziale SG. Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 65 §3 kks w zw. z art. 91 § 3 kks.


Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.