Dzisiaj jest: 18.4.2024, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Podkarpacka trójka pierwsza na prestiżowych zawodach [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Podkarpacka trójka pierwsza na prestiżowych zawodach [ZDJĘCIA]

Reprezentacja 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej okazała się bezkonkurencyjna podczas pierwszej edycji mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w wieloboju żołnierskim. Rywalizacja była zacięta, a podkarpaccy terytorialsi wywalczyli w pięknym stylu pierwsze miejsce, wyprzedzając pozostałych konkurentów o 121,5 punktu.

W miniony weekend, 23-25 lutego 2024 r. podczas mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w wieloboju żołnierskim zorganizowanych przez CSWOT w Toruniu, zawodnicy zmierzyli swoje siły w wielu konkurencjach - biegowym teście siłowym, wspinaniu się po linie, biegu wahadłowym, a także biegu na odległość 1 kilometra. Zawodnicy oceniani byli w kategoriach indywidualnych kobiet i mężczyzn do 35 roku życia i powyżej, a także w kategorii drużynowej.

- Jestem dumny, że żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyli pierwsze miejsce podczas tak zaciętej rywalizacji sportowej. Pokazując, że podkarpaccy terytorialsi są wszechstronnie przygotowani do współzawodnictwa sportowego oraz wyszkoleni do podejmowania działań w myśl motta formacji "Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko" - powiedział płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. "Pług".

Sport jest ważnym element w życiu każdego żołnierza. Mając mistrzów sportu w żołnierskich mundurach możemy być dumni, że do Wojska Polskiego trafiają najlepsi, niezawodni, obdarzeni prawdziwie sportowym duchem. Zawodnicy biorący udział w pierwszych zawodach w wieloboju żołnierskim zostali wyłonieni podczas eliminacji zorganizowanych w poszczególnych jednostkach. Wysoka sprawność fizyczna żołnierzy jest wyznacznikiem jakości współczesnej armii.

-Na przygotowanie się do zawodów poświęciłam bardzo wiele czasu i siły. Trenowałam bardzo ciężko, brałam także udział w trzech zgrupowaniach sportowych no i ogromnie się cieszę, że udało mi się wygrać. Moim zdaniem mistrzostwa były przygotowane bardzo profesjonalnie, a wszystkie konkurencje rozgrywane były zgodnie z zasadami Fair Play. Pomimo, że rywalizowaliśmy ze sobą to czuć było wzajemny doping pomiędzy zawodnikami – podsumowała kpr. Aleksandra Skubisz zwyciężczyni zawodów w kat. kobiet do 35 lat z 3 Podkarpackiej Brygady OT.

Celem zorganizowanych mistrzostw było nie tylko wspólna rywalizacja pomiędzy zawodnikami, ale przede wszystkim wyłonienie najlepszych sportowców, którzy już w dniach 18-23 marca 2024 r. będą reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej na mistrzostwa Wojska Polskiego w wieloboju żołnierskim.