Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Pijany próbował przekupić policjantów. Oferował 1000 zł i bezpłatne zabiegi w gabinecie fizjoterapii

Dodano: 9 lat temu
Redakcja poleca!
Pijany próbował przekupić policjantów. Oferował 1000 zł i bezpłatne zabiegi w gabinecie fizjoterapii

Kierujący audi uderzył w tył pojazdu marki Fiat. Siła uderzenia spowodowała, że fiat następnie uderzył w stojące przed nim bmw. Jak się okazało sprawca kolizji był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3,7 promila alkoholu. 39-letni mężczyzna, chcąc przekonać funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, zaproponował łapówkę.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 14 na ul. Królowej Bony w Sanoku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi uderzył w tył fiata, który zatrzymał się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle. Siła uderzenia spowodowała, że fiat uderzył następnie w stojący przed nim pojazd marki BMW. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
 
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego pojazdem marki Audi. Okazało się, że 39-latek miał w organizmie blisko 3,7 promila . Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
 
W trakcie wykonywania czynności 39-latek zaczął nakłaniać funkcjonariuszy, aby puścili go do domu. W zamian zaproponował policjantom 1000 złotych łapówki . Policjanci natychmiast zareagowali i poinformowali mężczyznę, że popełnia przestępstwo proponowania korzyści majątkowej w celu odstąpienie od prawnie podjętej czynności. 39-latek następnie zaoferował darmowe usługi w gabinecie fizjoterapii. Mężczyzna w związku z usiłowaniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
 
39-latek odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz próbę przekupienia policjantów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Ponadto na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący pojazdem marki BMW, które brało udział w zdarzeniu nie stosuje się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. 40-latkowi zgodnie z art. 244 kodeksu karnego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.
Źródło: KPP Sanok