Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Zaproszenie na „Podniebne podróże..."

Dodano: 8 lat temu
Zaproszenie na „Podniebne podróże..."

W poniedziałek tj. 14 października 2013 r. organizatorzy Krośnieńskich spotkań z podróżnikami oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii o/Krosno zapraszają na „Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca”, które odbędą się na krośnieńskim Rynku.

Księżyc - główny cel obserwacyjny pokazu, to najbliższe Ziemi ciało niebieskie, latarnia nocy, inspiracja dla poetów i artystów, niemy świadek naszej historii. Obserwując jego powierzchnię spoglądamy w odległą przeszłość, na starożytne muzeum geologii kosmicznej. Surowe piękno Srebrnego Globu z mrowiem kraterów i łańcuchami gór zostało ukształtowane około 3,5 miliarda lat temu w burzliwej epoce Wielkiego Bombardowania. Księżyc to także jedyne ciało niebieskie na którym przebywał człowiek. Urzeczywistniono to w ramach słynnego amerykańskiego programu Apollo.

Obserwacje Księżyca rozpoczną się o godz. 19.00. W przypadku niepogody (zachmurzenie, deszcz) zostaną przełożone na dzień następny – wtorek 15 października.

Zainteresowanych tematyką astronomiczną zapraszamy również na spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, które odbędzie się 12 października o godz. 13.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Poruszone zostaną na nim bieżące sprawy Krośnieńskiego Oddziału PTMA im. Jana Winiarskiego, a także omówione aktualne tematy obserwacji nieba.
Źródło: Miasto Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.