Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Wczoraj na terenie powiatu leskiego doszło do dwóch zdarzeń, w których udział brali nietrzeźwi kierowcy. W Uhercach Mineralnych pijany kierowca audi, wyjeżdżając ze sklepowego parkingu wjechał w prawidłowo jadącą hondę, którą podróżowała kobieta z dzieckiem. W Terce zatrzymany został kierowca mitsubishi, którym jechał mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8 w Uhercach Mineralnych. W hondę, którą jechała kobieta z 6-letnim dzieckiem, wjechał kierujący audi wyjeżdżający z parkingu sklepowego. Kierowca twierdził, że nie zauważył jadącego drogą samochodu, bo oślepiło go słońce. Podczas kontroli trzeźwości przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ruchu drogowego okazało się, że sprawca kolizji ma w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Natomiast po godz. 13, dzielnicowi z Polańczyka, jadąc przez miejscowość Terka, zauważyli kierującego mitsubishi, który na widok policyjnego radiowozu zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Policjanci rozpoznali mieszkańca Terki, o którym wiedzieli, że ma zatrzymane prawo jazdy. Gdy podjęli interwencję wobec 50-latka, poczuli od niego alkohol. Okazało się, że w organizmie ma on ponad 2,2 promila alkoholu.

Obydwaj kierowcy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przypominamy, że kto prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, popełnia przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
 
Źródło: KPP Lesko