Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Apel do kierowców, uważajmy na jednoślady !

Dodano: 9 lat temu
Redakcja poleca!
Apel do kierowców, uważajmy na jednoślady !
fot.: Piotr Wójcik

Pogoda sprawia, że coraz częściej na drogach można spotkać rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Jazda jednośladem jest niewątpliwie przyjemnością, pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przepisów w ruchu drogowym. Tym, którzy rozpoczęli już sezon rowerowy przypominamy także o prawidłowym zabezpieczaniu własnych pojazdów.

Wiosna to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów na drogach. Kierujący jednośladami i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Pamiętajmy o tym, że rowerzyści i motocykliści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W razie wypadku drogowego są narażeni na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a niekiedy i życia.

W tym tygodniu doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego ucierpiał rowerzysta.
 
Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów . Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

 
Miłośnikom jednośladów, którzy rozpoczęli już sezon przypominamy o prawidłowym wyposażeniu pojazdów. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpiecznego przechowywania swoich rowerów. Warto je w sposób prawidłowy zabezpieczyć, choćby poprzez zapięcie specjalną linką. Przechowujmy je w odpowiednich miejscach niedostępnych dla osób postronnych np. na strychu, w piwnicy czy w garażu.
Źródło: KPP Sanok