Dzisiaj jest: 31.5.2023, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Wysoki mandat za przekroczenie prędkości

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Wysoki mandat za przekroczenie prędkości

29-latek kierujący bmw w terenie zabudowanym pędził z prędkością 112 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i 14 punktami karnymi.

W środę po godz. 16, w miejscowości Nockowa, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymali kierującego bmw, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Urządzenie wykazało, że kierowca jechał z prędkością 112 km/h, gdzie dozwolona przepisami prędkość wynosi 50 km/h.
 

29-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych, a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące.
 

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych, a skutki wielu takich zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: KPP Ropczyce