Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Wyjątkowy jubileusz Pani Heleny

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Wyjątkowy jubileusz Pani Heleny

W poniedziałek 13 marca br. setne urodziny obchodziła Pani Helena Kasprzycka z Brzozowa. W tym niezwykłym dniu, z życzeniami i kwiatami do jubilatki, w imieniu Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, udała się Naczelnik Wydziału Administracji i Spraw Obywatelskich Agnieszka Wilk.

Helena Kasprzycka urodziła się w Trześniowie 13 marca 1923 roku. Jej rodzice to Dominik i Maria Kołodziejczyk. Miała trójkę rodzeństwa: starszą siostrę Bronisławę, młodszą Stanisławę i młodszego brata Józefa. Uczęszczała do szkoły podstawowej w Trześniowie.  Następnie pomagała rodzicom w gospodarstwie.
 

W czasie wojny jeździła ze swoim ojcem do Lwowa i wspierała rodzinę na Kresach. Po wojnie w 1945 roku wyszła za mąż za Jana Kasprzyckiego, żołnierza Wojska Polskiego, który w czasie wojny, z pola bitwy został pojmany do obozu  w Niemczech. Miała cztery córki, ale dwie – bliźnięta – zmarły jeszcze jako niemowlęta.  Obecnie żyje jedna córka – Zuzanna. Ma trzy wnuczki, dwie prawnuczki i jednego prawnuka.
 

Mąż Heleny zmarł w 1964 roku. W 1976 roku przeprowadziła się do swojej córką i jej rodziny do Brzozowa. Tu mieszka do tej pory.

Helena poświęcała swoje życie rodzinie. Miała bardzo duży wkład w wychowanie wnuczek. Jak podkreśla jej zięć, to dzięki wsparciu Heleny mógł zająć się od rana do wieczora pracą i założyć firmę.
 

Jeszcze raz gratulujemy tak wyjątkowego jubileuszu i życzymy Pani Helenie samych radosnych dni w gronie życzliwych, troskliwych i najbliższych sercu osób.

Źródło: tekst: AM, PG; fot.: AM