Dzisiaj jest: 31.5.2023, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Drogowy recydywista i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Drogowy recydywista i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

28 punktów karnych oraz grzywna w wysokości 3 tys. złotych, to konsekwencje brawurowej jazdy kierującego bmw w miejscowości Lipowica. Jednak to nie jedyne przewinienie drogowe zarejestrowane okiem policyjnej kamery. Funkcjonariusze przerwali m.in. niebezpieczną podróż kierowcy peugeota, który okazał się drogowym recydywistą. W związku z powtórnym przekroczeniem prędkości, mężczyzna otrzymał 5 tys. złotych mandatu i 15 punktów karnych.

W niedzielę około godz. 20.30, na odcinku drogi krajowej nr 19, w miejscowości Lipowica, policjanci zwrócili uwagę na kierującego bmw, który wykonał serię niebezpiecznych manewrów, dopuszczając się m.in. wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych i przekroczenia prędkości. Za kierownicą bmw siedział 26-letni obywatel Ukrainy. Młody mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych i 28 punktami karnymi. W związku z popełnionymi wykroczeniami, policjanci zatrzymali prawo jazdy obcokrajowca.
 

Dwie godziny później, w miejscowości Rogi, policjanci podjęli interwencję wobec 43-letniego obywatela Węgier, który swoim peugeotem w terenie zabudowanym rozpędził się do 126 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 43-latek był już wcześniej karany za przekroczenie prędkości na terenie naszego kraju. Mężczyzna działał więc w warunkach tzw. „recydywy”, która oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego.
 

Policjanci nałożyli na 43-latka grzywnę w wysokości 5 tys. złotych, dopisując do jego  konta 15 punktów karnych. W związku z przekroczeniem prędkości funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. 
 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o odpowiedzialność, rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

Źródło: KMP Krosno