Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

58 nowych funkcjonariuszy w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału SG

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
58 nowych funkcjonariuszy w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału SG

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej służy ponad dwa tysiące funkcjonariuszy. Dzisiaj (23 lutego) do tego grona dołączyło 58 nowych adeptów. To jedna z największych grup w ostatnich latach, która w komendzie oddziału ślubowała stać na straży granic.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin funkcjonariuszy odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej,  gen. bryg. SG Andrzej Popko.
 

Komendant pogratulował nowo przyjętym pozytywnych wyników w procesie rekrutacji i powitał ich w szeregach Straży Granicznej. Dodał, że proces rekrutacyjny do Straży Granicznej jest bardzo złożony i wymagający. Do służby mamy wielu kandydatów, ale tutaj w to miejsce i do takiej chwili dochodzą tylko najlepsi. Podczas wystąpienia Komendant zaznaczył, że służba w Straży Granicznej nie należy do łatwych i wymaga dużego zaangażowania, dyspozycyjności oraz wiedzy. Nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie ich czekają.
 


W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 19 kobiet i 39 mężczyzn. Młodzi adepci to w większości mieszkańcy Podkarpacia, jedna osoba pochodzi z województwa lubelskiego. Większość z nich posiada wykształcenie średnie.
 

Nowi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. W sierpniu, po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG.
 

W 2023 roku planowane jest przyjęcie do służby 135 mundurowych. Kolejne wcielenia odbędą się w czerwcu i październiku.
 

Więcej Informacji dot. naboru do służby w BiOSG  >>>link<<<
 

Bieszczadzki Oddział SG odpowiada za ochronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej z Ukrainą oraz odcinek wewnętrznej granicy ze Słowacją. Służy tutaj ponad dwa tysiące mundurowych. W strukturze oddziału znajduje się 14 placówek oraz strzeżony ośrodek dla cudzoziemców. Służba na granicy odbywa się 24 godziny na dobę, niezależnie od warunków i pory roku.

Źródło: BiOSG