Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu
zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierującego. Mężczyzna, który kierował audi a4, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 44-latka zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 14. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że od strony Zagórza w kierunku Leska, pojazdem marki audi może się poruszać nietrzeźwy kierowca. Z relacji zgłaszajacego wynikało, że audi najpierw przejechało skrzyżowanie w Zagórzu na czerwonym świetle, a następnie "zygzakiem" drogą krajową nr 84.  

Policjanci ogniwa ruchu drogowego w Postołowiu, zatrzymali opisywany przez zgłaszającego pojazd, do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie. Zdecydowana i właściwa postawa świadka, który zareagował wczoraj na niebezpieczną sytuację, zasługuje na pochwałę.
Źródło: KPP Lesko