Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Kolizje na terenie powiatu sanockiego

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Kolizje na terenie powiatu sanockiego

Na drogach powiatu sanockiego panowały wczoraj trudne warunki. Obfite opady śniegu i śliska nawierzchnia utrudniały kierującym prowadzenie pojazdów. Policjanci pracowali na miejscach kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Opady śniegu sprawiają, że warunki na drogach są trudne i zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierujących pojazdami, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.
 

Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze lub niezachowanie należytej ostrożności. Równie częstą przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
 

Wczoraj policjanci interweniowali przy kilku kolizjach drogowych, które generowały utrudnienia w ruchu na głównych drogach powiatu.
 

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 11. na ul. Kolejowej w Besku. Kierujący audi, wyjeżdżając z ul. Dworcowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia drogowego z prawidłowo jadącą skodą. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.
 

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 13 w Prusieku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia z mercedesem. Kierujący skodą został ukarany mandatem.
 

Kilka minut później do kolejnej kolizji doszło w Długiem na ul. Sanockiej. Kierujący dafem nie zachował ostrożności i najechał na tył opla. Kierowcę dafa ukarano mandatem.
 

Policja apeluje o ostrożność, szczególnie w godzinach, w których ruch pojazdów i pieszych jest intensywny oraz przypomina o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze oraz zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami.

Źródło: KPP Sanok