Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Nietrzeźwi sprawcy kolizji drogowych

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Nietrzeźwi sprawcy kolizji drogowych

Około 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 61-letnia sprawczyni kolizji drogowej w Komborni. W zderzeniu volkswagena z toyotą, ucierpiała kierująca jednego z pojazdów. Z kolei w Krościenku Wyżnym, 23-letni kierujący bmw wjechał do przydrożnego rowu. Młody mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym sprawcom kolizji grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do dwóch lat więzienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18.30, na ul. Spacerowej w miejscowości Kombornia. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 61-letnia kierująca volkswagenem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z toyotą.
 

45-letnia kierująca toyotą została przetransportowana do szpitala. Obrażenia, jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 61-latka miała około 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie.
 

Kolejną kolizję z udziałem nietrzeźwego kierującego odnotowano w niedzielę około godz. 7, na ul. Kasztanowej w Krościenku Wyżnym. Wstępnie ustalono, że 23-letni kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
 

Okazało się, że 23-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.
 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Krosno