Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

"Klamra-22" w 3PBOT [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
"Klamra-22" w 3PBOT [ZDJĘCIA]

We wtorek, 22 listopada 2022 roku, zakończyło się cykliczne ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. "Klamra-22" prowadzone przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej. W ćwiczeniu brali również udział sojusznicy z Estońskiej OT (Kaitseliit).

W dniach 18-22 listopada br. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczyli w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym na mapach pk."KLAMRA-22". W ćwiczenie zaangażowani byli żołnierze sztabu 3. PBOT, 31. batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie, 32. batalionu lekkiej piechoty w Nisku oraz 33. batalionu lekkiej piechoty w Dębicy.

Ogólnym celem ćwiczenia było przygotowanie dowództw ćwiczących batalionów do realizacji planowania, organizowania i kierowania podległymi pododdziałami w realizacji zadań zgodnie ze stałymi procedurami operacyjnymi, a także przygotowanie sztabów batalionów lekkiej piechoty do dowodzenia "w walce" poprzez rozwiązywanie problemów taktycznych -adekwatnie do zaistniałej sytuacji w obszarze działań bojowych/ kinetycznych, kryzysowych oraz przeciw zagrożeniom hybrydowym.

W ćwiczeniu dowódczo-sztabowym pk. "KLAMRA-22" uczestniczyli także żołnierze z Estonian Defence League. Estońska Kaitseliit to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce, wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych. Kaitseliit jest jedną z zagranicznych formacji OT, z którą współpracuje podkarpacka brygada OT. Kaitseliit obecny jest we wszystkich 15 powiatach kraju.