Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant łańcuckiej komendy, wracając po służbie, interweniował wobec kierującego audi, który „zygzakiem” jechał drogą wojewódzką. Okazało się, że 45-letni kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu. Za swoje zachowanie będzie się tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 22 w Albigowej, na drodze wojewódzkiej nr 877. Uwagę będącego po służbie funkcjonariusza łańcuckiej komendy zwrócił jadący przed nim pojazd marki Audi, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. W pewnym momencie jadący w kierunku Handzlówki kierujący audi, zjechał na pobocze i zatrzymał swój pojazd.

Za nim zatrzymał się funkcjonariusz i podszedł do kierowcy audi, by zapytać o powód takiego zachowania na drodze. Okazało się, że mężczyzna jest pod silnym działaniem alkoholu. Kierowca audi chciał dojechać do miejsca zamieszkania, ale przez pomyłkę zatrzymał się pod posesją w innej miejscowości. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego łańcuckiej komendy. 

Kierowcą audi okazała się 45-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. 45-latek stracił już prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. 
Źródło: KPP Łańcut