Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

LVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
LVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Brzozowie [ZDJĘCIA]

W piątek 18 listopada w Urzędzie Miejskim w Brzozowie odbyła się LVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Brzozowie.

Radni podjęli uchwały w sprawach przyjęcia statutu Związku Powiatowo – Gminnego Partnerstwa Gmin i Powiatu Brzozowskiego oraz programu współpracy Gminy Brzozów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok.

W związku z wysoką inflacją przyjęto uchwały waloryzujące o poziom wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w I półroczu 2022r. stawki podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych. Jak podkreślali radni, stawki te nie były waloryzowane od 2018r. i nadal należą one do jednych z najniższych w regionie, a od środków transportowych są zdecydowanie najniższe.

Ponadto przyjęto uchwały określające  szczegółowe warunki przyznawania oraz odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze.

Rada Miejska dokonała także zmiany w budżecie Gminy Brzozów w bieżącym roku, wyraziła zgodę na udzielenie pomocy finansowej dla Powiatu Brzozowskiego  wraz z zaciągnięciem zobowiązania na 2023 rok, wprowadziła zmiany do regulaminu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brzozowie w zakresie nieodpłatnego przyjmowania zużytych opon samochodowych.

W trakcie wolnych wniosków podjęto m.in. dyskusję na temat lokalizacji nowej oczyszczalni ścieków oraz zgłoszone zostały przez radnych i sołtysów bieżące sprawy.  Zaprezentowany został również  projekt inicjatywy pod nazwą: „Nieoznakowane pieszo – rowerowe trasy turystyczno–krajoznawcze Ziemi Brzozowskiej i Dynowskiej”.
Źródło: UM Brzozów