Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Ponad 4 promile alkoholu u rowerzysty uczestniczącego w zdarzeniu drogowym

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Ponad 4 promile alkoholu u rowerzysty uczestniczącego w zdarzeniu drogowym
zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Rymanowie. Świadkowie udzielili pomocy rannemu mężczyźnie i zaalarmowali służby. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 13, na ul. Grunwaldzkiej w Rymanowie. Leżącego na jezdni, rannego rowerzystę, zauważyli inni kierujący. Niezwłocznie wezwali na miejsce służby ratownicze oraz udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Policjanci wstępnie ustalili, że 24-letni cyklista, zjeżdżając ze wzniesienia, stracił panowanie nad rowerem i upadł na jezdnię. Mężczyzna doznał obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Prowadzone postępowanie pozwoli wyjasnić szczególowe okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.
Źródło: KMP Krosno