Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wypadek drogowy z udziałem 12-letniego rowerzysty

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Wypadek drogowy z udziałem 12-letniego rowerzysty

12-letni rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z dostawczym volkswagenem w Jedliczu. Młody cyklista został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7.30, na skrzyżowaniu ul. Rynek z ul. Tokarskich w Jedliczu. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni kierujący volkswagenem, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia z jednośladem.  

12-letni cyklista został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Obrażenia, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-latek był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia pozwoli wyjasnić prowadzone postępowanie.

Pamiętajmy, że szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła, czy też zaparowane szyby w pojeździe, znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dlatego też apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę, ostrożność i odpowiedzialne zachowania.
Źródło: KMP Krosno