Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Jeden jechał nietrzeźwy, drugi mając aktywny zakaz. Obaj kierowcy będą tłumaczyć się przed sądem

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Jeden jechał nietrzeźwy, drugi mając aktywny zakaz. Obaj kierowcy będą tłumaczyć się przed sądem

Policjanci podejmowali interwencję wobec kierujących, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej w związku z ujawnionymi wykroczeniami. W trakcie czynności okazało się, że mieszkańcy powiatu sanockiego odpowiedzą także za przestępstwa. Jeden z mężczyzn kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, drugi natomiast złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W piątek w miejscowości Jurowce, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Skoda, który nie zastosował się do znaku P-4 - "linia podwójna ciągła". W trakcie czynności, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 55-latka. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

W poniedziałek w Sanoku, policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki BMW, który nie zastosował się do znaku B-2 - "zakaz wjazdu". W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 22-latek nie powinien kierować samochodem, ponieważ posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Źródło: KPP Sanok