Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

56-latek wjechał do rowu i dachował. Był pijany [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
56-latek wjechał do rowu i dachował. Był pijany [ZDJĘCIA]

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Tyrawa Solna. Kierujący seatem wjechał do rowu i dachował. Mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz 56-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło  wczoraj, około godziny 11.30, w miejscowości Tyrawa Solna w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Seat, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 56-latek był pijany.  W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna przewoził pasażera. Uczestnicy zdarzenia na miejscu zostali przebadani przez służby medyczne. Okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń i nie wymagają hospitalizacji.

56-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również  za spowodowanie kolizji.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Sanok