Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Jechał bez zapiętych pasów. Okazało się, że był pijany i poszukiwany

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Jechał bez zapiętych pasów. Okazało się, że był pijany i poszukiwany

Policjanci sanockiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu. Dodatkowo 52-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu trafił do zakładu karnego.

W piątek przed godz. 16, w miejscowości Jaćmierz, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którego kierujący nie zastosował się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie.

Ponadto w trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych funkcjonariusze ustalili, że 52-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejszy konflikt z prawem.  

Mieszkaniec powiatu gorlickiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Po wykonaniu czynności procesowych, 52-latek zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego.
Źródło: KPP Sanok