Dzisiaj jest: 27.1.2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Areszt dla 53-latka podejrzanego o przestępstwa drogowe

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Areszt dla 53-latka podejrzanego o przestępstwa drogowe

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 53-lalek, który podejrzany jest o kierowanie audi, pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna usłyszał także zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, oficer dyżurny sanockiej Policji został poinformowany o wypadku drogowym, do którego doszło na remontowanym odcinku drogi w miejscowości Besko. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi najechał na tył peugeota, którego kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenie, nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy.  

Tego samego dnia, policjanci otrzymali informacje o mężczyźnie, który wjechał audi do rowu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że próbował ująć mężczyznę, jednak  ten odjechał z miejsca zdarzenia. Ustalenia wskazywały, że kierujący tym pojazdem mógł brać udział we wcześniejszym zdarzeniu.

53-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wstępne badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem wbrew zakazom, spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz narażenie pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec 53-latka, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Posterunek Policji w Besku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.
Źródło: KPP Sanok