Dzisiaj jest: 3.12.2023, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Jechał w obszarze zabudowanym 118 km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i 14 punktów karnych

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Jechał w obszarze zabudowanym 118 km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i 14 punktów karnych

Kierujący seatem w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 118 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. Po raz kolejny apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

W miniony wtorek około godz. 17, w miejscowości Besko, policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem marki Seat. Okazało się, że mężczyzna znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, pędził z prędkością 118 km/h.

Za popełnione wykroczenie 27-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego też, nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Sanok