Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

XX Krośnieńska jesień muzyczna

Dodano: 11 lat temu
XX Krośnieńska jesień muzyczna

Krośnieńska Fundacja im. Ignacego Paderewskiego i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza serdecznie zapraszają melomanów na XX KROŚNIEŃSKĄ JESIEŃ MUZYCZNĄ, 27 września - 12 października 2013.

PROGRAM:

27 września 2013, godzina 18.00
Koncert Fundacji im. Paderewskiego - uczniowie i nauczyciele krośnieńskich szkół muzycznych
28 września 2013, godzina 18.00
Marcin Dylla, recital gitarowy

Marcin Dylla należy do grona najpopularniejszych i najczęściej koncertujących w świecie polskich artystów - tylko w sezonie 2008/2009 odbył aż trzy kilkutygotniowe trasy koncertowe po USA, Kanadzie i Meksyku oraz występował m.in. w Chinach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Danii, Rumunii, Polsce, na Węgrzech i Litwie, dając w sumie blisko 100 koncertów. Dwukrotnie gościł na tytułowej stronie prestiżowego magazynu „Classical Guitar”.

Renomę artysty w życiu muzycznym Europy i USA ugruntowuje współpraca z wybitnymi muzykami i orkiestrami, liczne recitale w prestiżowych salach (np. Konzerthaus i Musikverein w Wiedniu, Auditorio Nacional w Madrycie, Filharmonia w St. Petersburgu, Kleinhans Music Hall w Buffalo N.Y.), udział w znaczących festiwalach muzycznych, prowadzenie lekcji mistrzowskich oraz wysoko oceniane nagrania płytowe: Polska Muzyka Gitarowa (Settembrini, 1999), Sonaty - Ponce, Tedesco, Brouwer (RTVE, 2003), Sonaty - Rodrigo, José, Ginastera (Fleur du Son, 2005), Guitar Recital (NAXOS, bestseller roku 2008), „Wawel o zmierzchu“ (DVD 2009).

29 września 2013, godzina 18.00
Robert Kasprzycki, recital poetycki

Zapraszamy na wyjątkowy koncert jednego z najbardziej znanych reprezentantów piosenki autorskiej, który już swoją debiutancką płytą „Niebo do wynajęcia” wyszedł do bardzo szerokiego grona słuchaczy. Poza masą melodyjnych piosenek (w tym wielu premier), usłyszymy na pewno garść niepowtarzalnych anegdot. Będzie to muzyczna pigułka w klimacie poetyckim i folkowym.

Na koncercie w Krośnie - Artysta wystąpi wraz ze swoją formacją Kasprzycki Band - zaprezentują pełną odmianę muzycznej mocy. To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą - niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy.

4 października 2013, godzina 18.00
Adam Wodnicki, recital fortepianowy

Nazwany przez krytyków „fenomenalnym pianistą” i „muzyczną gwiazdą”  Adam Wodnicki koncertował jako solista na pięciu kontynentach, dzisiaj wystąpi dla Państwa w Krośnie.

W ostatnich kilku sezonach ADAM WODNICKI występował m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Czechach, Bułgarii, Niemczech, Włoszech, Ukrainie, Chinach, Korei, Kolumbii, Argentynie, zraelu, Republice Południowej Afryki, USA, Kanadzie i wielokrotnie w Polsce. 

Pianista uzyskał dyplom w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Jana Hoffmana (który to w młodości studiował u uczennicy księżnej Marceliny Czartoryskiej, ulubionej uczennicy Fryderyka Chopina, a później był studentem i asystentem Egona Petriego); studiował również u Guido Agostiego w Sienie oraz u Gyorgy Seboka w Indiana University w Bloomington, łącząc elementy tradycji Chopina, Liszta i Busoniego.

W latach 1973-1977 był asystentem, a później adiunktem w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1979 r., na zaproszenie University of Texas w Austin, uczył w tamtejszej School of Music. Od 1980 r. wykłada w University of North Texas College of Music w Denton, gdzie jest profesorem fortepianu.

PROGRAM RECITALU:

Wolfgang Amadeusz Mozart 
Sonata c moll KV 457
Molto Allegro
Adagio
Allegro assai
Fryderyk Chopin 
Fantasia f moll op. 49 
Scherzo b-moll op. 31
przerwa
Witold Lutosławski
Bukoliki
Allegro Vivace
Allegretto sostenuto
Allegro molto
Andantino
Allegro marciale
Franciszek Liszt
Rapsodia węgierska nr 11
Csardas obstine
Walc Mefisto

12 października 2013, godzina 18.00
Ensemble Barocum, koncert muzyki dawnej

Przed Państwem ENSEMBLE BAROCUM w koncercie pod wiele wyjaśniającym tytułem "O ulotnych życia przyjemnościach: muzyce, winie i kawie doprawionych szczyptą tytoniu". To opowieść o "ulotnych radościach" życia, przyjemnościach, które - choć nietrwałe - to jednak tak ważne. Będzie więc i o muzyce i jej potędze, o miłości, o winie, tytoniu i kawie.

ENSEMBLE BAROCUM wystąpi w składzie:
Stefanie True (Kanada/Holandia) - sopran
Mateusz Kowalski (Kraków) - viola da gamba
Anna Wiktoria Swoboda (Kraków) - teorba i gitara barokowa
Patrycja Domagalska-Kałuża (Warszawa) - klawesyn

W programie: Henry Purcell, Michel Lambert, Louis de Caix d'Hervelois, Georg Fredrich Handel, Tobias Hume, Nicolas Hotman, Johann Sebastian Bach, Nicolas Bernier