Dzisiaj jest: 27.9.2022, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Międzynarodowa wojskowa rywalizacja 3.PBOT w Estonii [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Międzynarodowa wojskowa rywalizacja 3.PBOT w Estonii [ZDJĘCIA]

Terytorialsi z Podkarpacia rozpoczęli zmagania w 9 edycji międzynarodowych zawodów rozpoznawczych pk. „Admiral Pitka Recon Challenge 2022" na terytorium Republiki Estońskiej.

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspólnie z Estonian Defence League rozpoczęli zmagania w zawodach rozpoznawczych pk. „Admiral Pitka Recon Challenge 2022" na terytorium Republiki Estońskiej. To jedne z bardziej elitarnych międzynarodowych wyzwań taktycznych organizowanych dla drużyn rozpoznawczych ze struktur NATO na terytorium Europy. W tym roku rywalizacja odbywa się w rejonie Lääne- Virumaa, w zawodach udział biorą zawodnicy z 12 krajów.

„Admiral Pitka Recon Challenge 2022" to międzynarodowe zawody sportowo-wojskowe, w których zespołom przedstawiany jest fikcyjny scenariusz i sytuacje, zgodnie z którymi muszą ukończyć konkurencje. Poszczególne zespoły mają przebyć łącznie około 120 kilometrów, z czego ponad 80 kilometrów pieszo. Trasa wiedzie przez tereny otwarte, bagniste, zabudowane i rolnicze. Teren będzie przemierzany w określonej kolejności punktów kontrolnych. Drużyny będą poruszać się w pełnym kamuflażu, unikając kontaktu z przeciwnikiem oraz innymi zespołami. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentuje czteroosobowy zespół żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Podczas współzawodnictwa żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wykażą się wiedzą i umiejętnościami wojskowymi. W czasie patrolu zmierzą się z różnymi warunkami pogodowymi, w sytuacjach dużego obciążenia fizycznego i psychicznego. Zawody mają na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności praktycznych zawodników oraz wyłonienie najlepszego zespołu.

Estońska Kaitseliit to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce, wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych. Kaitseliit jest jedną z zagranicznych formacji OT, z którą do partnerskiej współpracy Dowódca WOT wyznaczył brygadę z Podkarpacia. Podkarpaccy terytorialsi od ponad dwóch lat współpracują z Estonian Defence League.

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM 3 PODKARPACKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ --> www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl 
Źródło: Informacja Prasowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.